Hotel przyjazny dzieciom

– jak wybrać hotel na rodzinny wyjazd?

Hotel dla rodzinyUmiejętne zaplanowanie wyjazdu z dziećmi to sztuka! Jedni mówią, że na wakacjach z najmłodszymi nie da się zaplanować nic, inni, że bez planu nie ma co wyruszać. Każdy rodzic ma jednak świadomość, że zadowolone dziecko to gwarancja udanego urlopu. Aby więc upewnić się, że rodzinne wakacje będą przebiegać w dobrej atmosferze, warto znaleźć hotel przyjazny najmłodszym podróżnikom.

Na co zwrócić uwagę, poszukując hotelu przyjaznego rodzinom?

DOSKONAŁA LOKALIZACJA:

Podczas wakacyjnego wyjazdu z dziećmi odpowiednie położenie hotelu to niezwykle ważna kwestia. Idealny hotel rodzinny powinien być zlokalizowany blisko atrakcji turystycznych lub plaży, jeżeli planujecie wakacje nad morzem.

Codzienne długie dojazdy do miejsca noclegowe mogą okazać się mordęgą – po dniu spędzonym na zwiedzaniu i ekscytujących atrakcjach, dzieci będą koszmarnie zmęczone. Idealne hotele dla rodzin z dziećmi znajdują się w lokalizacji z dobrym i szybkim dojazdem do wszystkich kluczowych punktów miasta.

Jeżeli planujecie spędzić wakacje nad morzem, szukajcie hotelu położonego jak najbliższej wybrzeża. Długie wyprawy z toną tobołków dla dzieci zmęczą Was, zanim jeszcze dotrzecie na plażę.

Okolica, w której znajduje się hotel przeznaczony dla rodzin z dziećmi, musi być cicha i spokojna – z dala od zgiełku i głośnych imprez. Dobrze, gdy hotel jest położony na stosunkowo płaskim terenie – podprowadzanie pod górkę wózka lub zmęczonych dzieci może okazać się sporym wyzwaniem.

RESTAURACJA:

Front End Developer

Domowe negocjacje z niejadkiem nie są proste, a karmienie dzieci poza domem to dla większości rodziców prawdziwe wyzwanie. Maluchy bywają wybredne i nie lubią eksperymentować ze smakami. Co więcej, wymyślne i mocno doprawione potrawy pewnie zasmakują dorosłemu klientowi, ale nie są odpowiednie dla maluchów.

Idealny hotel rodzinny nie zapomina o najmłodszych gościach – restauracja hotelowa oferuje specjalne menu przygotowane z myślą o nich. Ważne, aby dania dla dzieci były zdrowe. Wiele obiektów noclegowych umieszcza w dziecięcej karcie tłuste i ciężkostrawne potrawy, które (choć smakują maluchom) nie powinny być im podawane.

W hotelowej restauracji powinny znajdować się wysokie krzesełka do karmienia i specjalna, bezpieczna zastawa stołowa dla maluszków.

UDOGODNIENIA:

1. Atrakcje dla dzieci

Hotele przeznaczone dla rodzin dbają o to, aby najmłodsi goście nie nudzili się podczas pobytu. Dobrze wyposażone „figlowiska”, place zabaw i kąciki malucha to gwarancja wyśmienitej zabawy pod okiem wykwalifikowanego opiekuna. W tym czasie rodzice mogą się zrelaksować i w pełni cieszyć się rodzinnym wyjazdem.

Wiele hoteli w okresie wakacyjnym organizuje liczne atrakcje dla najmłodszych: zabawy z animatorami, specjalne pokazy czy „mini disco”. To świetna okazja, aby dzieci poznały nowych kolegów i koleżanki.

Zdecydowanym atutem w hotelach dla rodzin są kryte baseny, w którym dzieci mogą się bawić, gdy pogoda się pogorszy. Główny basen powinien być zabezpieczony, a na terenie pływalni musi znajdować się ratownik. W idealny hotelu znajdzie się też mały brodzik przeznaczony dla maluszków.

Niektóre hotele mają w swojej ofercie specjalne SPA przeznaczone dla maluchów – to miejsce, w którym dzieci mogą skorzystać z zabiegów dopasowanych do ich wieku, np. masażu czekoladowego, owocowego albo odprężających kąpieli. Często w ofercie dziecięcego SPA można znaleźć zajęcia jogi połączone z zabawą.

2. Przystosowane pokoje

Pokój rodzinny powinien mieć większą powierzchnię niż standardowe pokoje hotelowe. Idealnym rozwiązaniem jest pokój podzielony na dwa pomieszczenia – dzięki temu dzieci i rodzice mogą spędzić czas w komfortowych warunkach. Oczywiście wybór większego pokoju oznacza dodatkową opłatę.

Przed przyjazdem poinformuj hotel, czy dziecko będzie spało samodzielnie, czy dzieliło łóżko z rodzicami. Idealny hotel rodzinny zaoferuje rodzicom łóżeczko dziecięce lub specjalną dostawkę dla dzieci do 5-6 roku życia. Jeżeli podróżujesz ze starszym dzieckiem, musisz wynająć pokój 3-osobowy.

3. Niezbędne udogodnienia

Aby uznać hotel za przyjazny dzieciom, musi posiadać liczne udogodnienia, dzięki którym rodzinny wyjazd jest łatwy i przyjemny. Obiekt powinien być zaprojektowany z myślą o dziecięcych wózkach – w hotelu musi znajdować się winda i niezbędne podjazdy. Dobrze, aby drzwi wejściowe do budynku znajdowały się w znacznej odległości od ruchliwej ulicy.

Podróżowanie z dziećmi wymaga spakowania ogromnej ilości rzeczy – niektórych rodzice nie mogą lub nie chcą zabierać. Idealny hotel rodzinny może zaoferować rodzicom niezbędne udogodnienia jak: łóżeczko dziecięce, przewijak, wanienkę do kąpania, nocnik lub nakładkę na toaletę, podgrzewacz do butelek i stołek dziecięcy.

Upewnij się, że wszystkie usługi i udogodnienia są wliczone w cenę noclegu!