Jak znaleźć idealny hotel?

5 wskazówek, które ułatwią poszukiwania!

Idealny hotelPoszukiwania idealnego hotelu mogą zestresować niejednego podróżnika. Z jednej strony coraz łatwiej jest znaleźć wymarzony hotel, ponieważ opcji jest znacznie więcej niż kiedyś. Z drugiej – ta ogromna liczba obiektów noclegowych sprawia, że nie wiemy na co się zdecydować.

Istnieją jednak sposoby, które ułatwiają proces poszukiwań – dzięki nim odnalezienie idealnego hotelu to pestka! Szykujesz się na wakacyjny wyjazd i nie wiesz, od czego zacząć? W kilku krokach wytłumaczymy Ci, jak znaleźć idealny hotel.

Przede wszystkim – zastanów się nad tym, czego chcesz!

Zanim zaczniesz proces poszukiwań, zastanów się, czego oczekujesz od hotelu. Jakie udogodnienia muszą znaleźć się w ofercie? Na co się nie zgadzasz? Usiądź z kartką i spisz wszystkie swoje wymagania. Jeżeli w wyszukiwarce pojawi się obiekt, który nie spełnia wypisanych przez Ciebie punktów, nie marnuj czasu na przeglądanie oferty.

Tworząc swoją listę weź pod uwagę budżet, jakim dysponujesz i plan pobytu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci ustalić doskonałą lokalizację i zakres cen, które Ci odpowiadają.

1. Sprawdzaj cenę

Front End Developer

Przed podjęciem decyzji o rezerwacji dokładnie sprawdź cenę. Suma, która początkowo wydaje się atrakcyjna, może być obarczona ukrytymi opłatami. Czytaj wszystkie informacje wypisane drobnym makiem i upewnij się, czy do ceny wyjściowej nie musisz nic dopłacać.

Sprawdź, czy obiekt nie pobiera opłaty klimatycznej, za sprzątanie, za podstawowe udogodnienia czy nawet za obsługę. Takie praktyki w hotelarstwie uznawane są za nieetyczne, jednak zdarzają się oszuści, którzy zarabiają na nieuważnych gościach.

Pamiętaj również, że wysoka cena za pobyt w hotelu nie zawsze idzie w parze z wysokim standardem, dlatego…

2. Porównaj oferty

Sprawdź ceny obiektów noclegowych w okolicy - czy twój „idealny hotel” rzeczywiście ma najlepszą ofertę w mieście? Nigdy nie podejmuj gorączkowych decyzji i nie staraj się rezerwować pierwszego lepszego hotelu, który Ci się spodobał.

Coś, co początkowo wydaje się świetną ofertą, może okazać się zwykłym naciąganiem, gdy porównasz ze sobą kilka obiektów noclegowych. Zdarza się, że przyzwyczajeni do cen w naszym kraju, spodziewamy się podobnych stawek za granicą – to błędne myślenie. Istnieją miejsca, w których nocleg w luksusowym obiekcie może być o wiele tańszy.

3. Przeczytaj opinie w internecie

Choć opinie gości nie stanowią doskonałego wyznacznika jakości hotelu (ponieważ te negatywne są wystawiane chętniej, niż pozytywne) to są najlepszym sposobem weryfikacji obiektu.

Na podstawie opinii osób, które odwiedziły wcześniej hotel, możesz dowiedzieć się o jego zaletach, a także wadach. Nawet jeżeli ludzie czują większą motywację do pozostawiania negatywnych opinii, to ich duża ilość powinna Cię zaalarmować.

Zwracaj uwagę na powtarzalność – jeżeli wiele osób powtarza, że obsługa była opryskliwa i mało pomocna, a pokój nie był dokładnie wysprzątany, prawdopodobnie właśnie tego możesz spodziewać się po przyjeździe.

Z ostrożnością przeglądaj oferty hoteli, które nie posiadają żadnych opinii.

4. Sprawdź lokalizację

W euforii po odnalezieniu hotelu w niskiej cenie i z fantastycznym designem, niektórym zdarza się zapomnieć o sprawdzeniu lokalizacji, w jakiej się znajduje. Zadziwiająco niska cena za bardzo wysoki standard zawsze powinna wzbudzać Twoją podejrzliwość.

Dobra lokalizacja to pojęcie względne – jednym może zależeć na pobycie w sercu miasta, dla innych ciekawszy będzie odpoczynek w cichej, oddalonej od centrum okolicy.

Przed rezerwacją zastanów się, na czym Ci zależy i nie przepłacaj za hotel, który położony jest daleko od miejsca twojego zainteresowania. Czasami dopłacenie za obiekt noclegowy bliżej centrum wychodzi taniej niż płacenie za dojazd z oddalonego miejsca.

5. Sprawdź ilość gwiazdek

Oczywiście nie każdy podróżnik ma potrzebę noclegu w pięciogwiazdkowym obiekcie, jednak ilość gwiazdek jest dobrym wyznacznikiem oferowanej jakości.

Pamiętaj, że standard wiążący się z określoną ilością gwiazdek może różnić się w innych krajach, dlatego zawsze porównuj wybrany hotel z innymi obiektami noclegowymi w okolicy.

Gwiazdki mogą ułatwić samo wyszukiwanie – jeżeli hotele o dużej ilości gwiazdek są poza Twoimi możliwościami budżetowymi, nie uwzględniaj ich w wyszukiwarce. Dzięki temu proces poszukiwania idealnego hotelu będzie dużo szybszy i łatwiejszy.